Autor artykułu: Katarzyna Płaza-Piekarzewska Osoba towarzysząca

Doula - to kobieta doświadczona w macierzyństwie, która służy innym kobietom w trakcie porodu swoją wiedzą. Doula to asystent, doradca porodowy i wsparcie duchowe dla rodzącej :)

Jej zadaniem jest: służyć kobiecie, pomagać w trakcie porodu i być przy niej przez cały ten czas. Natomiast po urodzeniu dziecka Doula dalej może pomagać. Tym razem przy pielęgnacji dziecka i w pierwszych dniach po powrocie do domu. Może nauczyć kobietę opieki nad maluszkiem oraz pomóc w wykonywaniu innych czynności. Można powiedzieć, że jest bratnią duszą kobiety :) W Polsce jeszcze nie jest popularne korzystanie z usługi Douli, ale za jakiś czas, kto wie. Nadmienię, że Doula nie wykonuje żadnych medycznych czynności, ani nie podejmuje kluczowych decyzji jest tylko doradcą.

Oczywiście Doula może towarzyszyć nie tylko samej kobiecie, a również parze w trakcie porodu. Doradzać, jaką pozycję porodową przybrać, jak łagodzić bóle porodowe. Tak, naprawdę Doula cały czas służy radą i dobrym słowem.

Doula z greckiego znaczy służąca i w efekcie jest bardzo dobrą towarzyszką kobiety w trakcie porodu i nie tylko.

Fragment pochodzi z wpisu


Katarzyna Płaza-Piekarzewska
Katarzyna Płaza-Piekarzewska

z wykształcenia i pasji magister położnictwa. Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Instruktor Masażu Shantala. Praktykę zawodową zdobywa pracując ze "świeżo upieczonymi" rodzicami i ich dziećmi na oddziale noworodkowym w jednym z warszawskich szpitali, a wirtualnie na www.blog.www.bo-co.info czytelnicy znajdują odpowiedzi na pytania związane z ciążą, porodem i macierzyństwem..

more
Reklama

Bestsellery

  • Regularna mama

  • Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019